bsc

6 - 9 NOIEMBRIE 2014 - O PERIOADA INCARCATA DE COMPETITII SI ACTIVITATI BSC


6 - 9 NOIEMBRIE 2014 - O PERIOADA INCARCATA DE COMPETITII SI ACTIVITATI BSC

LA HUNEDOARA INCEPE CAMPIONATUL NATIONAL IN BAZIN SCURT 2014

Anul acesta, echipa de juniori mari Olimpia si seniori Bucharest Sport Club pleca din nou cu sperante si cu obiective personale spre Hunedoara.

Vom urmari in perioada 6-9 noiembrie, cu pumnii stransi, cele 50 de curse in calificari ale sportivilor nostri: Denisa Gogu, Alexandru Bria, Andrei Ambrono, Cristi Nitescu si Madalin Pantazi, Andreea Balan, Andrei Grigore si Ioana Zarnoianu, Bogdan Stroe, Lucian Nae, Alex Toma si Tiberiu Andrei. Puteti urmari live competitia AICI!

 

MULT SUCCES !!!LA IZVORANI SE DESFASOARA ETAPA MUNICIPALA A CAMPIONATULUI NATIONAL DE SEMIFOND

In zilele de 8 si 9 noiembrie 2014, in Bazinul Olimpic de la Izvorani se va desfasura etapa municipala a Campionatelor Nationale de Semifond (pentru baietii de 12-13 ani, fetele de 11-12 ani si Juniori II).

Dorim MULT SUCCES celor 15 sportivi care vor lua startul la aceasta competitie: Enzo Doroghi, Matei Lemnaru, Luvian Valle, Maria Petrescu, Alina Rugina, Catinca Danieul, Ana Mustatea, Stefan Troanca, David Stoica, Vlad Paturca, Vlad Hasegan, Vlad Nestor, Catalin Romas, Andrei Anghel si Paul Rosioru.

 

 

TRUPA DE DANS BSC CONCUREAZA LA BUCHAREST DANCE FESTIVAL 2014

In zilele de 8 si 9 noiembrie 2014, dansatoarele Bucharest Sport Club se „infrunta” din nou cu cele mai valoroase trupe de dans din Romania si Bulgaria. Juriul international va viziona 275 de dansuri, iar printre ele, si pe cele 3 pe care Bucharest Sport Club le va prezenta: Sucitoarele si Mexican (in sectiunea folclor) si Monster High (in sectiunea Open).

Asadar, va fi din nou pentru dansatoare si antrenoarele lor un weekend incarcat... plin de costume, desene pe obraji :), emotie si, nu in ultimul rand ...atitudine si placere. MULT SUCCES !!!

 

 

LA BAZINUL LIA MANOLIU – REPRIZA CU SPORT INEDITA: INOT SINCRON

Sportivele de 7-9 ani sunt asteptate de Irina Hanescu, sambata de la ora 11, la bazinul de sarituri Lia Manoliu, pentru o REPRIZA CU SPORT in premiera pentru clubul nostru: INOT SINCRON.

Asadar, o imbinare a dansului cu inotul... si o buna ocazie pentru distractie... este rezervata micilor inotatoare. Stim deja ca va fi ceva foarte placut si interesant... asa ca LE ASTEPTAM CU DRAG !


bsc