bsc

CALENDAR COMPETITIONAL BSC 27 iunie - 4 iulie 2015


CALENDAR COMPETITIONAL BSC 27 iunie - 4 iulie 2015

Pentru 7 zile din anul 2015, am simtit nevoia sa va punem la dispozitie un adevarat calendar al competitiilor la care vor participa sportivii BSC. 5 concursuri ne vor tine timp de o saptamana cu pumnii stransi pentru inotatori, dansatoare si triatlonisti.

 

Sambata, 27 iunie


  • Ora 8,30:  vor intra in competitie, la bazinul Lia Manoliu, aproape 50 de inotatori BSC, care participa pentru prima data la Campionatul National de Biatlon.
  1. In categoria 9-10 ani (50 m inot si 500 m alergare):Menciu Ioana, Neagu Rebeca, Visan Maja, Pavel Patricia, Zamfiratu Alexandra, Radu Miruna, Radu Alexandru, Ionescu David, Vasile Stefan, Duta Robert, Buhoci Octavian, Rosu Ciprian, Zserhransky Vladimir, Valcu David, Petrascu Matei, Mihai David, Grigoriu Lucas, Nichifor Vlad, Tutugan Mihai, Dumitru Mario, Ungureanu Sergiu, Gogoasa Lucas, Mihu Victor, Ionescu Mara, Dunareanu Alexandra, Minciu Luiza, Drog Maria si Roxana Maria
  2. In categoria 11 – 12 ani (100 m inot si 1000 m alergare): Anghel Darius, Lungu Andrei, Grigoras Andrei, Ionescu Dinu, Macoveanu Rares, Romas Codrut, Dragomir Denis, Iosipescu Chiseaua Vlad, Constantinescu Sara, Radu Timeea, Dragusi Alina, Grigoriu Daria, Dobre Daniel, Popescu Daniel, Ilie Stefan, Grigore Andrei, Salajan Marck si Minciu Ingrid
  3. In categoria 13-14 ani (100 m inot si 1600 m alergare):  Lemnaru Matei si Vanghelescu David

 


  • Ora 9,00: Alexandru Toma , Ovidiu Ilie și Ionuț Alexandru Sacanu  vor lua startul in cursa de Half IronMan de la Oradea, in compania altor 130 de sportivi. Triatlonistii nostri isi vor pune la grea incercare limitele, concentrarea si capacitatea de efort intr-o cursa de 113 km – 1,9 km inot, 90 km ciclism si 21,1 km alergare.

 


  • Ora 17,00: In bazinul Lia Manoliu incep probele Campionatului National Masters si incep si emotiile noastre pentru cei 15 sportivi Masters BSC aflati pe listele de start: Mihai Cinciu, Mircea Coltoi, Lucian Nae, Cornel Anghel, Bogdan Stroe, Stefan Ambrozie, Anton Stroe, Adela Stan, Irina Hanescu, Raluca Vasilescu, Florentina Buga, Danes Ionescu, Andrei Culea, Razvan Avramescu si Bogdan Nichifor.


  • Ora 17,00: In Oraselul Copiilor (intrarea de langa statia de metrou Brancoveanu) incepe parada celor 18000 de concurenti din 38 de tari care participa la Finalele Dance World Cup ! Echipa de dans BSC va fi participa la parada. La ora 19,00 in Sala Polivalenta va invitam la ceremonia de deschidere, cu prezentarea tarilor si echipelor participante.. binenteles si a echipi BSC. Accesul la ceremonia de deschidere este liber.

Fetele vor intra in concurs luni, marti (29 si 30 iunie) si sambata (4 iulie).

 

Duminica, 28 iunie

  • Ora 10,00: Incepe reuniunea a doua a Campionatului National de inot Masters

  • Ora 10,30: Andreea Balan ia startul la etapa Cupei Europene de Triatlon de la Istanbul - Turcia, in categoria Elite Feminin. O asteapta o cursa de 750 m inot, 20 km ciclism si 5 km alergare, la capatul careia ne dorim sa vedem in ochii ei bucuria unei noi curse incheiate si a unei noi experiente incununate de succes !

 

Luni 29 iunie – sambata 4 iulie  – DANS

 

DORIM MULT SUCCES TUTUROR SPORTIVILOR SI ANTRENORILOR BSC ! TINEM PUMNII STRANSI PENTRU TOTI ACESTI SPORTIVI ! Stim ca este o incercare „grea” si pentru toti sustinatorii nostri, dar speram sa fie cu multa bucurie, speram sa va avem alaturi la toate aceste competitii, sa fim ca intotdeauna o echipa si o familie.


bsc