bsc

Calendar Competitional 2016


# Perioada Sport Concurs
1. 13 - 14 februarie Inot Concurs Municipal Copii 8-9 ani
2. 19 – 21 februarie Dans Dance Star Romania – Qualifications 2016 - European Dance Union
3. 27 – 28 februarie Inot Concurs Municipal Copii 10-11 ani
4. 26 – 28 februarie Dans Open Dance Festival – Viena
5. 5 – 6 martie Dans Dance World Cup – Qualifications 2016
6. 12 – 13 martie Inot Cupa Caroli, cadeti 12-14, unior 15-16, tineret 17-18, Seniori
7. 12 – 13 martie Masters MASTERS Memorial Schwing Fridirich - Editia a IV-a 2016 Campina
8. 23 – 27 martie Inot Campionat Naţional in bazin de 50m. (Sen.+Tin.+Jun.) – BACĂU
9. 27 martie Triatlon Campionatul National de Duatlon
10. 2 – 3 aprilie Inot Campionat National Copii 10-11 ani, Faza pe Regiune
11. 3 aprilie Dans Concurs Prichindelul (5-6 ani)
12. 15 – 17 aprilie Inot Campionat National Copii 12-14 ani, Faza pe Regiune
13. 23 – 24 aprilie Inot Cupa Prichindel Editia 2016 copii 6-7 ani
14. 21 mai Triatlon Pegas Triathlon Buftea – Etapa I RTS
15. 23 – 25 mai Dans Campionatul European al Austrian Show Dance Union
16. 25 – 29 mai Inot Camp. Internaţionale ale Romaniei (Sen.+Tin.+Jun) – BUCURESTI
17. 28 mai Triatlon No stress Triathlon Mogosoaia – Etapa I CTS
18. 4 – 5 iunie Inot Campionat Municipal Copii 10-11 ani
19. 5 iunie Triatlon Fara Asfalt la Mare – Etapa a II-a CTS
20. 11 iunie Triatlon Campionat Balcanic Olimp – Etapa a II-a RTS
21. 11 – 12 iunie Inot Campionat Municipal Copii 8-9 ani
22. 19 iunie Triatlon Herbalife Brasov Triathlon – Etapa a III-a RTS
23. iunie Dans Concurs Generatia Mileniului III
24. iunie Dans Concurs Marele Premiu al Palatului National al Copiilor
25. 24 iunie Triatlon Xman Oradea – Campionat National Distanta Lunga
26. 25 – 26 iunie Inot Campionat Municipal Cadeti 12-14 ani
27. 1 – 3 iulie Inot Campionat Naţional Copii (10-11 ani) – ARAD
28. 4 – 5 iulie Masters Campionat national inot Masters - Bucuresti
29. 14 – 17 iulie Inot Campiont Naţional Cadeţi (12-14 ani) – ORADEA
30. iulie Dans D’Aor Grand Prix – Dance Art Open Romania
31. 17 iulie Triatlon Bioeel Triathlon Challenge – Etapa a IV-a CTS
32. 22 – 24 iulie Triatlon Campionatul National Triatlon si Aquathlon @ Targu Mures
33. 6 august Triatlon Transfier – Campionat National Distanta Semi Lunga – Transfagarasan
34. 20 august Triatlon Fara Asfalt la Munte – Etapa a V-a CTS – Maneciu
35. 27 – 28 august Triatlon Delta Tulcea Triatlon + Cupa Europeana Juniori – Etapa a IV-a RTS
36. 3 – 4 septembrie Triatlon Haromszek Triathlon – Grand Final – Etapa a VI-a CTS – Reci
37. 11 septembrie Triatlon Trichallenge – Cupa Europeana – Grand Final – Etapa a V-a RTS – Mamaia
38. 29 – 30 octombrie Inot Cupa Banca Transilvania, Open copii, cadeti, juniori, Tineret (10-18 ani)
39. 5 – 6 noiembrie Inot Cupa de Toamna, copii 7-8 ani
40. 10 – 13 noiembrie Inot Campionat Naţional in bazin de 25m. (Sen.+Tin.+Jun.) – HUNEDOARA
41. 12 – 13 noiembrie Inot Concurs Poliatlon Faza pe Muncipiu copii 9-10-11 ani
42. 19 – 20 noiembrie Inot Concurs Poliatlon Faza pe Muncipiu cadeti 12-14 ani
43. 25 – 27 noiembrie Inot Campionat Naţional de Poliatlon Copii (10-11 ani) – BACĂU
44. noiembrie Dans Bucharest Dance Festival
45. 8 – 11 decembrie Inot Campionat Naţional de Poliatlon Cadeţi (12-14 ani) – PITESTI
46. 17 – 18 decembrie Inot Cupa de Iarna copii 7-8-9 ani - Editia 2016
* - competitii dans
* - competitii inot
* - competitii triatlon
* - competitii masters


* In functie de rezultatele obtinute la concursurile nationale, la acest program se vor mai adauga competitiile internationale la care se vor califica sportivii Bucharest Sport Club

bsc